Budulec dla przyjemności

Jakość mieszkania EDER

Z natury - najlepsze

Ziemia - woda - powietrze - ogień, te cztery pierwiastki naszego bytu leżą u podstaw materiału budowlanego, jakim jest cegła. Z wielowiekowych badań i rozwoju zrodziła się cegła będąca produktem High-Tech na naturalnej bazie.
Dzięki swoim znakomitym właściwościom cegła ta jest preferowanym materiałem budowlanym. Wybierając odpowiednie cegły, podejmujesz decyzjȩ o komforcie i jakości mieszkania na wiele lat.

Niech siȩ Państwo zdecydują na najwyższą jakość cegły szlifowanej

Wytrzymałość

Wytrzymałość


Dom murowany wyróżnia się niskimi kosztami budowy oraz niskimi kosztami eksploatacji i utrzymania. Domy murowane mają długą żywotność 100 lat i więcej. Dobra jakość konstrukcji przez wiele lat zwiększa wartość wynajmu lub odsprzedaży i sprawia, że dom murowany jest doskonałym zabezpieczeniem na starość.
Klimat

Klimat


Cegły są przepuszczalne i mają najniższą wilgotność trwałą ze wszystkich materiałów przeznaczonych do budowy ścian. Ściany z cegieł pochłaniają wilgoć i oddają ją dopiero przy kolejnej zmianie pogody. Powierzchnie ścian pozostają suche w każdej porze roku, a tym samym zapewniają przyjemny klimat wewnątrz budynku.
Ochrona

Izolacja cieplna


Niskie koszty ogrzewania i zdrowe warunki mieszkania wymagają zastosowania dobrej ochrony cieplnej budynku, która zależy od izolacji termicznej, zdolności gromadzenia ciepła i gospodarowania wilgocią przez budulec. Za doskonałą izolację termiczną i magazynowanie ciepła odpowiadają pory w cegle. Wysoka masa akumulacyjna cegły ma szczególnie korzystny wpływ na zużycie energii i klimat w pomieszczeniach. Dzięki kapilarnej strukturze cegła jest w stanie szybko oddawać wilgoć i zapewnia krótki czas wysychania.

Żaroodporność


Cegły szlifowane Eder „pójdą za Tobą w ogień”. Nie palą się i nie wytwarzają szkodliwych oparów. Zmniejszają prawdopodobieństwo szkód i ich konsekwencje. Ubezpieczyciele wynagradzają stosowanie solidnego materiału budowlanego niższymi składkami ubezpieczeniowymi.

Izolacja akustyczna


Izolacja akustyczna jest wymagana w celu ochrony przed hałasem zewnętrznym i hałasem w domu. Poprzez swój ciężar cegła spełnia bardzo wysokie standardy już przy normalnej grubości ściany. Do budowy ścian działowych w mieszkaniu przeznaczone są cegły dźwiękoszczelne.
Naturalność

Ochrona środowiska


Budowanie z uwzględnieniem aspektów ekologicznych oznacza przede wszystkim budowę obiektów energooszczędnych z materiałów budowlanych nie zagrażających zdrowiu. Dzięki swojej naturalności i najbardziej nowoczesnej technologii produkcji cegła gwarantuje najwyższą możliwą nieszkodliwość dla środowiska począwszy od produkcji, przez zastosowanie, a kończąc na recyklingu.
Szybkość budowy

Szybkość budowy


Dolna i górna warstwa cegieł szlifowanych Eder jest po wypaleniu szlifowana z dokładnością co do milimetra. Cegły są idealnie do siebie dopasowane i szybko się je osadza. Zużycie zaprawy spada o około 90% w porównaniu do tradycyjnych ścian murowanych, a budowa w stanie surowym jest gotowa w mgnieniu oka. Pozwala to na skrócenie czasu budowy i zredukowanie kosztów budowy.
Valid XHTML 1.0 Strict Cegły to nasze życie
Ziegelwerk Freital EDER GmbH
D-01705 Freital, Wilsdruffer Straße 25, Tel.: +49 (0) 351 / 64 88 123, Fax: +49 (0) 351 / 64 88 111