Zalety jednowarstwowych ścian ceglanych

Zalety cegieł EDER

Silne argumenty na rzecz jednowarstwowych ścian murowanych

Komfort mieszkania i oszczędzanie energii rozpoczyna się już podczas projektowania. Decydującym kryterium jest przy tym wybór odpowiedniej grubości muru. Jednowarstwowy mur ceglany gwarantuje dzięki swoim wyjątkowym właściwościom termoizolacyjnym i akumulacyjnym najwyższy komfort mieszkania i niskie koszty energii – przez całe życie.

Ściany o grubości 49 albo 44 cm mają wiele zalet

Izolacja w cenie

Naturalna izolacja


Cegły EDER XP (XM) 49 lub 44 mają doskonałe parametry izolacyjne. Specyficzny układ otworów, liczne komory powietrzne i niepowtarzalna mieszanka materiałów działają jak zintegrowana izolacja termiczna. Cegły te mogą być z powodzeniem stosowane do budowy domów energooszczędnych, a nawet domów pasywnych bez dodatkowej izolacji. W przeciwieństwie do konstrukcji dwuwarstwowych spadek temperatury w ścianie jest równomierny, co zapobiega powstawaniu mostków termicznych i gromadzeniu się wody kondensacyjnej w ścianie.
Klimatyzacja w cenie

Naturalna klimatyzacja


90 - 95% naszego życia spędzamy w pomieszczeniach. Pokazuje to, jak ważny jest klimat panujący w mieszkaniu. Grube ściany działają dzięki swojej dużej masie akumulacyjnej jak naturalny klimatyzator. Wahania temperatury są wyrównywane przez wchłanianie lub oddawanie ciepła – dom pozostaje przytulnie ciepły zimą, a przyjemnie chłodny latem.
Swoboda przy przebudowie

Elastyczność


Ściany jednowarstwowe mogą być elastycznie dostosowywane do zmieniającej się sytuacji życiowej. Zarówno w przypadku dobudowy, jak i rozbiórki części budynku, powłoka budynku pozostaje nienaruszona i jest natychmiast ponownie szczelna. Szczelność domu jest ważna, ponieważ „nieszczelności” mogą prowadzić do gromadzenia się wody kondensacyjnej. Wilgotne ściany lub sufity tracą swoje właściwości izolacyjne, a także są doskonałą pożywką dla pleśni i grzybów. Nawet w przypadku kucia bruzd w murze, np. w celu montażu szybów instalacyjnych, grubość muru jest wystarczająca.

Krótki czas budowy

Szybsza przeprowadzka


Dzięki kapilarnej strukturze i niskiej wilgotności resztkowej ściany murowane szybko wysychają. Jednowarstwowy mur ceglany ma już w stanie nieotynkowanym bardzo dobre parametry termoizolacji, dzięki czemu do budynku można się spokojnie wprowadzić już przed położeniem tynku zewnętrznego.

Domy pod klucz bez elewacji zewnętrznej:
  • Budynek może wyschnąć
  • Dom może osiąść
  • Czas budowy ulega skróceniu
  • Następuje odciążenie budżetu
Oszczędność czasu i kosztów

Oszczędność czasu i pieniędzy


Ściany jednowarstwowe nie tylko eliminują konieczność stosowania kosztownego materiału izolacyjnego. Pozwalają również oszczędzić cały kompletny cykl pracy, czyli montaż izolacji. Nie ma mowy o występowaniu takich źródeł błędów, jak nieszczelne miejsca czy materiał zawilgocony wskutek deszczu. Pozwala to na obniżenie kosztów pracy i skrócenie czasu budowy. EDER XP (XM) 49 lub 44 zapewniają inwestorowi bezpieczeństwo w zakresie kosztów budowy – przy zachowaniu najwyższej jakości i wartości!
Valid XHTML 1.0 Strict Cegły to nasze życie
Ziegelwerk Freital EDER GmbH
D-01705 Freital, Wilsdruffer Straße 25, Tel.: +49 (0) 351 / 64 88 123, Fax: +49 (0) 351 / 64 88 111